Świetlica online 2021/2022 r.

Kalendarz

Dziś mamy propozycję związaną z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego. Akurat prawie tydzień mija od hucznego powitania Nowego Roku. Jeśli macie czas i chęci zapraszam do samodzielnego wykonania swojego kalendarza. 
Potrzebne materiały: 2 białe kartki formatu A4, nożyczki, zszywacz, dziurkacz, kolorowy papier, mazaki, kredki. 
1. Wzór kalendarza drukujemy na białych kartkach i tniemy w taki sposób, aby każdy miesiąc znalazł się na osobnej karteczce.
2. Kartki układamy we właściwej kolejności miesięcy i u góry łączymy zszywaczem, a przy pomocy dziurkacza robimy dziurkę do zawieszenia kalendarza.
3. Wykonujemy ilustracje na kolejne miesiące wykorzystując dowolną technikę plastyczną: rysowanie, wydzieranie lub wycinanie z kolorowego papieru elementów i dorysowanie szczegółów mazakiem/ kredką.
 Jestem bardzo ciekawa waszych pomysłów.

ŚNIEŻNE ZIMOWE MIASTO

Wykonaj pracę plastyczno- techniczną pt. „ŚNIEŻNE ZIMOWE MIASTO”. Praca może być dekoracją zimową twojego pokoju lub możesz ją komuś podarować:)

Do wykonania tej pracy potrzebne będą:

  • papier kolorowy,

  • klej,

  • nożyczki,

  • czarny mazak,

  • pędzel,

  • biała farba (najlepiej plakatowa)

Obejrzyj filmik załączony poniżej, na którym zobaczysz, jak można tę pracę wykonać:)

Kolejno wykonaj:
– Złóż poziomo w połowie kartkę formatu A4 z kolorowego bloku technicznego- najlepiej wybierz niebieską, granatową lub czarną (wg wzoru poniżej);
– Wytnij z papieru różnokolorowe kwadraty i prostokąty, większe (domki) i mniejsze (okna), górną część większych figur zgnij zrób „daszek”;
– Na złożonej kartce z bloku technicznego przyklej większe kwadraty i prostokąty (w jednej linii, jeden obok drugiego), mniejsze figury naklej na większych (okna);
– Na oknach czarnym mazakiem narysuj linie ramy okien;
– Białą farbą pokryj daszki domków oraz dorysuj płatki śniegu.

GOTOWE:)
              BRAWO:)
                        ŚWIETNIE:)
                                       DOSKONALE:)

LEPIMY BAŁWANKA

Naucz się piosenki z Przednutkami i pokoloruj obrazek (bałwanka)

SNOWMAN- pobierz kolorowankę

"Zimowe miasteczko"

Dziś w świetlicy online czekają Was fajne zajęcia plastyczne. Myślę, że wykażecie się kreatywnością i z chęcią przystąpicie do pracy. 
Do zajęć potrzebne będą: 
– biała kartka A4 z bloku technicznego, którą pomalujemy farbą,
– biała kartka do wycinania domków,
– farby (biała i różne odcienie niebieskiego),
-pędzle,
– czarny mazak,
– klej.
Kartkę malujemy farbą niebieską (żeby uzyskać ciekawe niebo można mieszać różne odcienie niebieskiego i szarości). Dół kartki malujemy białą farbą lub wycinamy z białego papieru śnieżne zaspy. Na osobnej białej kartce rysujemy domy różnej wielkości i wycinamy je. Gdy tło pomalowane niebieską farbą wyschnie,  naklejamy domki. Całość pracy można pokropić białą farbą, by miasteczko wyglądało bardziej efektownie. 
Życzę dobrej zabawy! Gotowe prace będzie można przynieść do szkoły. Na pewno powiesimy je na świetlicy.

"W oczekiwaniu na święta"

Jeśli nie macie pomysłu,  jak spędzić dzisiejsze popołudnie to skorzystajcie z gotowej propozycji i sami wykonajcie choinkowe zawieszki. 
Potrzebne będą:
-wzór choinki wycięty z tektury lub sztywnego papieru
– klej i nożyczki ✂️
– różnokolorowa włóczka
– drobne ozdoby, np. perełki

Takie zawieszki możecie doczepić do świątecznych prezentów lub powiesić na choince.

Inna propozycja to ozdoby choinkowe wykonane z masy solnej. Poniżej znajdziesz prosty przepis na jej przygotowanie.
Do szklanki mąki dodaj pół szklanki soli, a na 2 szklanki mąki – 1 szklankę soli. Do tej mieszaniny musisz dodać wodę, aby powstała łączna, zbita masa. Potrzebujesz takiej ilości wody, by powstała masa solna dała się łatwo formować, ale nie rozpadała się ani nie przyklejała do palców.
Z tak przygotowanej masy możesz robić, co tylko ci się podoba –  prace przestrzenne lub płaskie ( do ich wykrawania możesz użyć foremek, jakie są używane do pierników). Gotowe prace powinny wyschnąć, np. na kaloryferze lub można też podsuszyć je w piekarniku ( tylko pod opieką osoby dorosłej!). Gotowe ozdoby warto udekorować farbami, mazakami lub brokatem.
Życzę dużo ciekawych pomysłów i dobrej zabawy!
 
 
 
 ,
Przewiń do góry
ZADZWOŃ DO NAS