Świetlica online 2019/2020 r. ARCHIWUM

Zabawa na świeżym powietrzu

Nie masz pomysłu co robić na świeżym powietrzu? Jesteś znudzony starymi zabawami ? Oto kilka nowych propozycji;-)

1.Wrzucanie kamyków do wody – bardzo zajmujące i chłodzące w gorący dzień. Wystarczy miska z wodą i kamyczki. Można je wrzucać i obserwować zachowanie wody, można je później wyjmować, przekładać. Zajęcie na dłużej. We wspólnej zabawie, można zrobić zawody na rzucanie kamyk z pewnej odległości.

2.Bańki – Świetna zabawa dla maluchów i starszaków. 

3 .Piaskownica –  zabawę w piaskownicy  można  wykorzystać do wielu kreatywnych zabaw. 

4..Rzut do celu – można rzucać do celu, do kosza, do narysowanej lub stworzonej np. z chusty/koca obręczy. Wystarczą piłeczki lub woreczek. 

5. Poszukiwanie skarbu – skarb można ukryć w piasku, pod krzaczkiem. Można po prostu  poszukiwać skarbu, jak w zabawie w chowanego Chować karteczki, z kolejnymi wskazówkami, rysować kredą wskazówki itp.

Mali ogrodnicy sprzątają ogródek

Wiosna zachęca nas do porządkowania ogródków, wysiewu nasion warzyw czy sadzenia cebulek. Obejrzycie z nami bajkę  jak Bolek i Lolek postanowili zostać małymi ogrodnikami

Zabawa z puzzlami

Dobrym sposobem na nudę jest układanie puzzli. Ćwiczy spostrzegawczość, logikę myślenia, cierpliwość. Można by rzec „same zalety”, więc wyciągnijcie z szafy puzzle i zacznijcie zabawę. Jeśli nie macie w domu puzzli, to mam dla Was dwie propozycje:
– możecie puzzle układać online. Oto przydatna stronka.
– możecie również sami stworzyć sobie puzzle. Wystarczą do tego stare widokówki lub kartki z kalendarza, nożyczki i trochę waszego pomysłu. Pamiętajcie, aby zacząć od rozcięcia na kilka elementów. Dopiero po szybkim ich ułożeniu, należy rozcinać kartkę na jeszcze mniejsze kawałeczki.

Mali ogrodnicy -sadzimy kwiaty w doniczkach

 

Mój mały ogródek w doniczce

Nie trzeba być doświadczonym ogrodnikiem, by stworzyć swój własny przydomowy, mały ogród z ziołami czy kwiatami. Taki ogród można założyć nawet na niewielkiej powierzchni. Jest on znacznie łatwiejszy w pielęgnacji, bo rośliny rosną na podwyższeniu, dzięki czemu łatwiej się do nich dostać by wypielić chwasty lub usunąć przekwitłe kwiaty.

Wędrówki ze skrzatem Borówką

Dzień Ziemi już za  nami, lecz pięknem naszej planety możemy się zachwycać każdego dnia. Zachęcam wszystkich do poznawania naszego pięknego świata przyrody: roślin i zwierząt z najbliższego otoczenia np. ogrodu, lasu, łąki. Jeśli nie macie możliwości wyjść z domu, to wybierzcie się na wędrówkę ze skrzatem Borówką i oglądnijcie filmik. Pod koniec jest również ciekawa propozycja wykonania pracy plastycznej, która troszkę uporządkuje naszą wiedzę o mieszkańcach lasu.

Zabawa z parasolem

W czasie deszczu wcale nie musi być nudno, dlatego dzisiaj proponuję Wam zabawę  ruchowa  z parasolem. 😉

Coś z niczego

Zbliża się Światowy Dzień Ziemi. Wiele mówi się o segregacji śmieci,co umożliwia ich ponowne przetworzenie w coś użytecznego. A czy Wy sami próbowaliście zrobić „coś z niczego”? 🙂
Oto kilka pomysłów na wykorzystanie niepotrzebnych rolek z papieru toaletowego do wykonania zabawek lub ozdób przydatnych na co dzień. Takie zabawki można  użyć jako pacynki i pobawić się w teatrzyk z rodzeństwem lub znajomymi. Życzę miłej zabawy

Dbajmy o naszą planetę

Wiosna to czas porządków w domu i ogrodzie. Pamiętajmy, że dom to nie tylko miejsce, gdzie jemy, śpimy, uczymy się, czy oglądamy telewizję. Zbliżające się święto „Dzień Ziemi” przypomina nam ważny fakt: Cała nasza planeta – Ziemia jest dla nas domem i o nią też powinniśmy dbać. A w jaki sposób? W filmikach znajdziecie wiele wskazówek, jak to zrobić, by nasza planeta była piękna i czysta.

Nasza Ziemia

Obejrzyj z nami krótki film : kiedy i dlaczego obchodzimy Światowy Dnia Ziemi! Materiał wskazuje sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne i kształtuje postawy proekologiczne. Ukazuje, jak w prosty sposób oszczędzać wodę, energię oraz dbać o czyste powietrze. Objaśnia, czym są odpady i na czym polega ich segregacja oraz recykling. Prezentuje czas rozkładu odpadów oraz przykłady ponownego ich wykorzystania. Wyjaśnia, jakie rodzaje śmieci należy wrzucać do kontenera na szkło, papier, plastik i metal oraz odpady biodegradowalne. Pokazuje też gdzie powinno wrzucać się zużyty sprzęt elektroniczny, żarówki, baterie oraz opakowania po lekach. Przybliża symbole produktów przyjaznych środowisku

Światowy Dzień Ziemi -już wkrótce

Zabawy z balonami - 10 pomysłów dla dzieci

10 potraw , które dzieci mogą przygotować samodzielni

Test wiedzy o Polsce

NAJPIĘKNIEJSZE BUDOWLE ŚWIATA -WIRTUALNY SPACER

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ

Światowy Dzień Kostki Rubika- 17 kwietnia !

Historia kostek rubika rozpoczyna się właśnie od modelu 3×3. To taką kostkę wymyślił Węgier Ernő Rubik i to kostki 3×3 były tymi pierwszymi, które już w latach 70-tych podbiły cały świat i którymi interesował się każdy. Uważana za standard kostka 3×3 do dziś znajduje miliony wielbicieli zarówno w wersji klasycznej jak i w wielu dostępnych obecnie wariacjach. Kostka rubika 3×3 doskonale nadaje się do bicia rekordów w speedcubingu i to właśnie na niej ustanawiane są te najlepsze rekordy.

Światowy Dzień Sztuki

Czy wiecie że dziś Światowy Dzień Sztuki? Dlatego warto wybrać się do teatru, kina albo opery i zasmakować „kultury. Bowiem sztuka towarzyszy nam praktycznie od samego początku cywilizacji ludzkiej i jest to świetny sposób na to, by zachwycić się czymś, wzruszyć i zrelaksować. 

Zapraszamy na wirtualne bajkowisko : Sierotka Marysia w krainie baśni 

Dziś Dzień Patrzenia się w Niebo!

Czy wiedzieliście, że jest taki właśnie dzień? Często patrzymy w niebo, a patrząc na różne chmury, wyobraźnia podpowiada nam różne kształty: smoków, baranków, postaci, roślin. Co widzicie patrząc na te zdjęcia?
 
Są różne sposoby na rozwijanie swojej wyobraźni np. zabawa z kleksami. Możecie farbami zrobić kleksy na kartce z bloku rysunkowego, a następnie złożyć kartkę na pół. Powstanie kolorowa plama o niesamowitych kształtach. Można patrząc na tą plamę dorysować jakieś niewielkie elementy i stworzyć kleksy- stworki.

Moje ulubione kolorowanki

Proste kolorowanki to świetny sposób, dzięki któremu naucz się wspaniale malować i pobudzisz swoją kreatywność.

https://kolorowanki.net.pl/

Wykreślanki

Dziś pogoda nie jest najlepsza aby spędzić czas na świeżym powietrzu dlatego usiądź wygodnie w fotelu i rozwiąż z nami wykreślanki, które zapewniają  dobrą zabawę, a przede wszystkim wspomagają logiczne myślenie. 

http://darmowelamiglowki.com/wykreslanki/

Łamigłówki mądrej główki 🙂

Witam Bystrzaki! Czy macie dobrą pamięć? Czy Wasze główki lubią zabawy słowami? Jeśli się nudzicie, to zachęcam do skorzystania z lików z rebusami i zagadkami obrazkowymi „Zadania dla małych Bystrzaków”. 

 
Kto bardzo lubi przeróżne łamigłówki może odwiedzić też stronę
Znajdują się na niej łamigłówki, które znacie oraz całkiem nowe. Każda jest bardzo dokładnie wyjaśniona, więc nie powinno być problemu z ich zrozumieniem.
 
Możecie również zabawić się słowami. Spróbujcie wyszukać jak najwięcej słów z liter wyrazu MAKULATURA. Ciekawe, komu uda się wymyślić najwięcej słów?
Życzę miłej zabawy!!

Wiosenne porządki w ogródku

Wiosenna pogoda zachęca do tego, by otrząsnąć się z zimowego zastoju i wyjść do ogródka. Zanim jednak zaczniesz korzystać z uroków natury i możliwości spędzania wolnego czasu na działce, trzeba zakasać rękawy i wziąć się za wiosenne porządki. Ogród po zimie wymaga gruntownego posprzątania i przygotowania. Jak dbać o ogród wiosną, jakie prace trzeba wykonać i dlaczego warto zabrać się za nie jak najwcześniej? 

Obejrzyjcie z nami film;-)

Dziś Światowy Dzień Zdrowia! 🙂

O zdrowie należy dbać!- O tym wie każdy z nas. Tym bardziej w czasach pandemii wiele osób przypomina nam o tym co dzień. Warto zatem wiedzieć, że ZDROWIE też ma swoje święto, które przypada na 7 kwietnia.
W ten sam dzień przypada „Dzień Pracownika Służby Zdrowia”. Zachęcam Was do chwili refleksji nad osobami, które dbają i walczą o nasze zdrowie. Może macie pomysł jak im podziękować za walkę z groźną chorobą, jaką jest Covid-19 oraz z innymi chorobami? A może zrobicie laurkę lub rysunek? Koniecznie prześlijcie go do Pani J. Waliczek. Chętnie zamieścimy Wasze prace.

Jak zrobić koszyczek nie tylko na Wielkanoc z tektury

Wszystko czego nam potrzeba do wykonania pudełeczka w podstawowej wersji to:

– szablon,
– ołówek,
– tektura,
– nożyczki,
– klej.
 
Mogą się przydać także: naklejki, cekiny, papierowe paski papieru, kredki i co tylko do głowy Wam przyjdzie 

Co kraj, to obyczaj

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Kojarzy się przeważnie z pisankami i zajączkiem. Jednak zwyczajów wielkanocnych jest wiele. Zerknijcie na filmik, a dowiecie się jakie zwyczaje są w Polsce. Być może nie wszystkie są
Wam znane, gdyż pochodzą z innych regionów naszego kraju. Zatem należałoby zmienić znane powiedzonko „Co kraj, to obyczaj” na stwierdzenie „Co region kraju, to inny obyczaj”. Oglądnijcie, jak świąteczny czas spędzają ludzi z różnych stron Polski.
  „Zwyczaje świąteczne w Polsce”
A jeśli chcecie poznać, kilka świątecznych zwyczajów z innych krajów, to polecam tą stronkę „Jak wygląda Wielkanoc w innych krajach?”

Pomysły na proste kartki Wielkanocne

Wielkanoc to czas składania sobie życzeń. Teraz jest ostatni moment na wysłanie kartek świątecznych z życzeniami. Nie masz kartki? To wykonaj ją samodzielnie. Jest na to wiele sposobów. Poniżej przedstawionych jest kilka z nich.

 

Serwetki króliczki

Jak złożyć serwetkę w wielkanocnego króliczka, czyli instrukcja krok po kroku (z filmem), jak zrobić prostą dekorację stołu. Do złożenia takich serwetek przyda wam się duża, kwadratowa, najlepiej materiałowa serwetka, w jakimś delikatnym kolorze lub niezbyt mocnym wzorze.

Zobaczcie, jak złożyć serwetkę w króliczka wielkanocnego. Na filmie widać dokładnie, jak to zrobić 🙂

Rzeżucha na Wielkanoc

Rzeżucha to obowiązkowa ozdoba wielkanocnego stołu.  Posiać ją umie każdy, wiem, wiem uczono nas tego jeszcze w przedszkolu. Trochę problemów pojawia się kiedy chcemy aby nasza zielona i piękna rzeżuchę była prawdziwą ozdobą, a nie już przekwitającą kępką zieleniny.

Zobaczcie jak krok po kroku sieję moją rzeżuchę każdego roku.

Potrzebne będą:

nasiona rzeżuchy

wata

woda

naczynie szklane lub plastikowe

WIRUALNY SPACER PO TEARTRZE WIELKIM

2. JAK POWSTAŁA KSIŻKA ?
3. OSZZCZĘDZAJ WODĘ !
 
 

Pomysłowe sznurowanie butów

Ozdabianie jajek metodą decoupage

Aby ozdobić jajka metodą decoupage, będziesz potrzebował białych gotowanych jajek, dekoracyjnych serwetek ze zdjęciami i trochę białka jaja. Decoupage z jaj jest bardzo szybki i piękny! Koniecznie zrób te pisanki na stole wielkanocnym.

Wełniany kurczaczek z pompona

Co potrzebujesz, żeby zrobić kurczaka z pompona:

– włóczka w kolorze żółtym,
– karton tekturowy do wycięcia kół,
– skrawki czarnej lub brązowej bibuły lub gotowe oczka
– kawałek czerwonego papieru lub materiału
– klej, nożyczki.

Ja zrobić kurczaczka z pomponika:

1. Z tektury wycinamy 2 koła o średnicy około 4 cm (na tułów – brzuszek kurczaka). Wycinamy w nich otwory o średnicy około 1 cm.
2. Tak przygotowane koła (obręcze) owijamy szczelnie włóczką i owijamy, aż obręcze staną się grube. Wówczas rozciągamy od siebie obręcze i przecinamy dookoła włóczkę, którą po rozciągnięciu obręczy związujemy i zdejmujemy obręcze. Po zdjęciu tekturek powstanie pompon. 

Gdzie te kwiaty?

Witajcie,

Wiosna już się zaczęła, a w ogrodach, lasach i na łąkach jest jeszcze mało kwiatów. Gdzie one są? 
Niestety pogoda, a szczególnie dość niska temperatura, nie sprzyja wzrostowi roślin.
Jeśli i Wam brakuje kolorowych kwiatów dookoła, to zachęcam do tego, aby sobie je samodzielnie wykonać. Wystarczy trochę bibuły, sznurka lub drucika i powstaną piękne kwiaty.
Pamiętajcie, że zbliża się niedziela palmowa, więc te kwiatuszki można przyczepić do swojej palmy!
 

Witamy wiosnę!

Pewnie wiecie, że wiosna zaczęła się w miniony weekend. Już od pewnego czasu możecie w swoich ogródkach zaobserwować pierwsze oznaki wiosny. A czy pamiętacie nazwy kwiatów, które na wiosnę pojawiają się w ogrodach, lasach i na łąkach. Zachęcam do oglądnięcia filmików, które uwrażliwią Was na piękno przyrody i pojawiające się dookoła zwiastuny wiosny.

Zwiastuny wiosny -oglądnij
Rozpoznawanie kwiatów    – oglądnij

Światowy Dzień Meteorologii

Czy wiesz,  że dziś  Światowy Dzień Meteorologii. Światowy Dzień Meteorologii upamiętnia wejście w życie konwencji o utworzeniu Światowej Organizacji Meteorologicznej w 1950 roku. Jej celem jest zapewnienie każdemu państwu dostępu do prognozy pogody. Dzięki temu możemy dziś zaplanować z wyprzedzeniem wczasy.

Narysuj z nami swoją ulubioną pogodę 😉

Dzień Ochrony Bałtyku

Nie każdy kraj ma to szczęście, by posiadać dostęp do morza. Polska jest jednak w gronie tych wybrańców, warto więc dzisiejsze święto potraktować poważnie.

Zrób z nami pracę plastyczną o Bałtyku, namaluj dowolną metoda morze i mieszkające w nim zwierzęta oraz rośliny.<br>

Bożonarodzeniowe szopki

Jednym z wielu zwyczajów bożonarodzeniowych jest samodzielne tworzenie lub umieszczanie gotowej (kupionej) szopki w widocznym miejscu. Szopki pojawiają się nie tylko w domach, ale i w kościołach, na rynkach miast. Niesamowite, kolorowe szopki można podziwiać co roku w Krakowie.
Wy też możecie zrobić szopkę! Sposoby są różne:
– samą szopkę można zrobić z pudełka, po butach, które okleimy papierem i pomalujemy na brązowo;
– postaci mogą być wykonane z papieru, rolek po papierze lub z plasteliny, modeliny, a nawet z masy solnej.
Poniżej są linki do stron, które mogą być dla Was pomocne i stać się Waszą inspiracją. 🙂 Pozwodzenia
 

Boże Narodzenie w innych krajach

Kochani! Czy wiecie, gdzie podczas świąt można skosztować „Christopsomo”, „vanocky” lub „pandoro”? A do kogo przychodzi z prezentami Dziadek Mróz lub Gwiazdor? W jaki sposób czas spędzają dzieci z różnych krajów? 

Olaf znany Wam z bajki „Lodowa kraina” zapozna Was ze zwyczajami, które są w Skandynawii. Jeśli ktoś z Was jest ciekawy jak święto Bożego Narodzenia wygląda w innych krajach, to zapraszam do skorzystania z poniższych linków. 

Boże Narodzenie w innych krajach

Praktyczne Boże narodzenie na świecie 

Biblioteka szkolna – gazetki

Życzę Wam zdrowych i radosnych świat!! 🙂

Guzikowa gwiazdka

Do przygotowania konstrukcji naszej gwiazdki wykorzystaj drut. Musisz przyciąć cztery kawałki drutu o długości 8 cm każdy oraz cztery o długości 5 cm.

Przyklej wszystkie druciki co dużego guzika za pomocą ciepłego kleju z pistoletu, upewniając się, że każdy drut jest stabilnie przymocowany. Pamiętaj, że każdy drucik to dwa ramiona gwiazdy.

Zanim przykleisz druciki do guzika możesz je pomalować, np. farbą w sprayu. Dzięki temu gwiazdka będzie jeszcze lepiej się prezentowała

Przymocuj guziki do drutów. Wykorzystaj do tego klej na gorąco. Staraj się, aby guziki były jak najbliżej siebie, co pomoże zamaskować szkielet gwiazdy.

Zostaw kawałek drucika, do którego doczepisz sznurek.

Po wykonanej pracy, odstaw gwiazdę do wyschnięcia, a następnie sprawdź czy wszystkie guziki są dobrze przyklejone

Przymocuj guziki do drutów. Wykorzystaj do tego klej na gorąco. Staraj się, aby guziki były jak najbliżej siebie, co pomoże zamaskować szkielet gwiazdy.

Zostaw kawałek drucika, do którego doczepisz sznurek.

Gwiazda jest już prawie gotowa. Teraz przymocuj sznurek do końcówki druta. Będzie on pełnił zadanie zawieszki.

Jeżeli nie chcesz aby gwiazda się obracała – zastąp sznurek kawałkiem sztywnego drucik

Ozdabianie bombek na choinkę

Wykonaj własnoręcznie malowaną  bańkę świąteczną ze swoim imieniem, kogoś z rodziny  lub przyjaciela. Zobacz krok po kroku jak to zrobić. Przekonaj się, że nie jest to takie trudne. 

Świąteczna choinka

Wykonaj z nami najprostszą choinkę świąteczna. 

Będziesz potrzebował :

-zieloną kartkę papieru 

-wycięte kolorowe kropki z papieru 

– klej i nożyczki

Sposób wykonania: Złóż zieloną kartkę w harmonijkę następnie wytnij kolorowe kropki z papieru i naklej na naszą choinkę  i nie zapomnij o żółtej gwiazdce. 

Jak narysować Świetego Mikołaja

Czy chciałbyś narysować Świętego Mikołaja, a nie wiesz jak ? Zróbmy go wspólnie!  Zobacz jak narysować Świętego Mikołaja krok po kroku. 

Zwyczaje świąteczne w naszych domach

Domyślam się, że niektórzy z Was już nie mogą się doczekać zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania zaczynamy najczęściej od porządków w domu, pisania i wysyłania kartek świątecznych, wykonania dekoracji itp. W domu pojawia się choinka. Wiele osób zaczyna wypiekać ciasteczka świąteczne.

 Jakie jeszcze czynności i zwyczaje związane są z tymi świętami? Zapraszam do oglądnięcia filmiku. Warto poznać różne ciekawostki dotyczące śpiewanych kolęd i  obchodzenia w Polsce tych radosnych  świąt!

Zwyczaje świąteczne

Śnieżny koktajl Bożonarodzeniowy z pomarańczą, białą czekoladą i cynamonem

Czy macie ochotę na koktajl w kolorze śniegu na święta ?Jeśli tak to przygotuj go razem z nami !

Składniki (na 3 porcje):

 • 2 szklanki chudego mleka,
 • tabliczka białej czekolady
 • pół obranej pomarańczy,
 • pół łyżeczki zmielonych goździków,
 • szczypta cynamonu,
 • bita śmietana,
 • łyżka startej skórki pomarańczy.

Sposób przygotowania:

 • Do rondla wlej mleko i włóż pokruszoną czekoladę. Gotuj, aż czekolada się rozpuści.
 • Pomarańcze pokrój w kostkę, a następnie dodaj do mleka i czekolady. Dopraw cynamonem i goździkami.
 • Wszystkie składniki zblenduj na gładką masę.
 • Koktajl przelej do wysokich szklanek i udekoruj bitą śmietaną oraz skórką pomarańczy.

Wysyłamy kartki świąteczne!

Jeszcze trochę czasu zostało do świąt, lecz dziś najwyższy czas na wykonanie i wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami dla najbliższych.
W tym roku nie wszyscy spotkamy się osobiście, aby złożyć sobie życzenia, a wysłane kartki z życzeniami, miłym słowem każdemu poprawią humor i wniosą wiele radości. Zatem do dzieła!
Możecie wymyślić własny wzór lub skorzystać z wypróbowanych już sposobów na wykonanie świątecznej kartki. 😉

Gwiazda z papieru

Czy pamiętacie dekorację świąteczną świetlicy? Jak pięknie gwiazdy zwisały z sufitu. Jeśli tak, to wykonajmy ją wspólnie raz jeszcze. Obejrzyj film i spróbuj wykonać ją samodzielnie w domu. Pamiętaj żeby złączyć ten jeden element 5-6 razy aby powstała przepiękna gwiazda z papieru. Niech twój pokój zmieni się w krajobraz zimowy. 

Świąteczne karaoke

Czy lubisz śpiewać piosenki świąteczne?

Jeśli tak to zaśpiewaj z nami najpiękniejsze piosenki świąteczne w wersji karaoke.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania !

Swiąteczne opowieści

Już odliczamy dni do świąt! Wielu z Was w domu codziennie otwiera jedno okienko „kalendarza adwentowego”. Pamiętajcie, że również odwiedzając stronę „Świetlica online” też macie możliwość odkrywania różnych wyzwań w niedawno zamieszczonym kalendarzu adwentowym. Wyzwaniem na dzisiejszy dzień jest – przeczytanie świątecznego opowiadania lub bajki.
Nie macie takich książeczek, opowiadań w domu? Już śpieszę z pomocą!
Poniżej zamieszczam link do strony internetowej, gdzie świątecznych opowiadań, bajek i wierszyków jest bez liku. 🙂 Miłej lektury!

Ozdoby świąteczne z masy solnej

Ozdoby świąteczne z masy solnej, robione ręcznie w domu to nie tylko świetna zabawa ale również fantastyczna przygoda dla Ciebie i Twojego rodzeństwa. 

Użyj proporcji 1:1- sól:mąka i stopniowo dodawaj wodę, do uzyskania dość plastycznej masy. Należy dobrze wyrobić ciasto i uważać, żeby nie popękało, podczas wycinania, czy lepienia, wtedy nie będzie ryzyka, że podczas suszenia figurki popękają dalej.

Aniołki z papieru

Zrób aniołka z papieru i powieś go na choince. To wspaniała zabawa dla Ciebie i twojego rodzeństwa. Aniołki mogą również posłużyć jako ozdoba gwiazdkowego prezentu lub dekoracja świątecznego stołu.

Dzisiaj zajęcia plastyczne

 

Święty Mikołaj – Jak narysować Świętego Mikołaja – Rysowanie dla dzieci krok po kroku

https://www.youtube.com/watch?v=KS6A-aFJeX8

https://www.youtube.com/watch?v=MHQZFyhi2-U

https://www.youtube.com/watch?v=8uxDA6MnPrE

Aby umilić czas podczas wykonywania prac plastycznych przesyłam jeszcze link do piosenki pt. “A Mikołaj pędzi”. Życzę miłej zabawy.

https://www.youtube.com/watch?v=AmBcYFEs1N4

KALENDARZ ADWENTOWY

To czas kiedy wszyscy zaczynamy odliczanie do świąt. O to  propozycja kalendarza adwentowego. Kalendarz zawiera zadania, które dzieci mogą wykonać wraz z rodzicami. Nie ma żadnych propozycji, które trzeba wykonać przy komputerze, i tak spędzamy przed Nim teraz tyle czasu, więc niech te zadania umilają rodzinom wspólny czas!

KALENDARZ ADWENTOWY

Zabawa polegająca na łączeniu ze sobą w pary kart.

MIKOŁAJKOWE MEMORY

 

WYTURLAJ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dziś nietypowe zadanie plastyczne połączone ze świetną, rodzinną zabawą. Potrzebna Wam będzie kostka do gry, kartka papieru dla każdego uczestnika oraz ołówek i kredki. Zadanie polega na stworzeniu portretu Świętego Mikołaja, ale według wzoru zawartego na załączonej karcie. Każdy kolejny rzut kostką wskaże Wam jak wygląda kolejna część ciała lub element garderoby, który macie dorysować Mikołajowi. Życzę udanej zabawy!

CZAS NAPISAĆ LIST!

 

Kochani, święta zbliżają się wielkimi krokami. Każdy z Was z pewnością marzy o tym, by otrzymać w prezencie coś wyjątkowego. Podobne marzenia miał bohater dzisiejszego audiobooka, dlatego za namową rodziców postanowił napisać list do Świętego Mikołaja. Zachęcam Was do wysłuchania jego przygód. Następnie spróbujcie samodzielnie napisać list. Skorzystajcie z podpowiedzi zawartych w filmiku i nie zapomnijcie opowiedzieć Mikołajowi o sobie. Dla osób posiadających w domu drukarkę zamieszczam również generator listów – można w nim stworzyć własny list, a następnie go wydrukować. Pamiętajcie, że jeżeli nie uda Wam się wysłać go na adres wskazany w filmie, to Święty Mikołaj z pewnością odnajdzie go również na Waszym oknie. Powodzenia!

 

 

List, opowiadanie nie tylko na Święta  – audiobook

List do Św. Mikołaja + Jak pisać listę prezentów – Godmother –  – wskazówki jak napisać list do Św. Mikołaja

Generator listów DO Świętego Mikołaja do druku za darmo (eduzabawy.com) – napisz własny list

MIKOŁAJKI JUŻ WKRÓTCE

Kochani, już w najbliższą niedzielę Mikołajki. Jak co roku, 6 grudnia, odwiedzi Was Święty Mikołaj. Pewnie każdy z Was zastanawia się czym w tym roku obdaruje go ten wyjątkowy gość. Zanim jednak otrzymacie prezenty, przyjrzyjcie się materiałom, które przeniosą Was do czasów, w których żył Święty Biskup z Miry.

Dziś zachęcam Was do obejrzenia filmu, który przybliży Wam tę niezwykłą postać. Zaśpiewajcie również piosenkę o dobrym Świętym.

Poznaj prawdziwą historię św Mikołaja -FILM

O dobrym świętym (Mikołaju)-PIOSENKA

Święty Mikołaj się zbliża!

Już niedługo, bo w najbliższą niedzielę obchodzone są mikołajki. Święty Mikołaj już przygotowuje się do roznoszenia prezentów. W oczekiwaniu na jego przyjście zachęcam do zrobienia jego małej wersji.
Do wykonania potrzebne będą:
rolka z papieru toaletowego
papier kolorowy
trochę waty
klej, nożyczki
Zobaczcie jak to się robi i do dzieła!
Powodzenia!

Skórki z pomarańczy -wykorzystaj nie wyrzucaj

Jeżeli  Wasze pomarańcze, mandarynki nie nadają się ani do jedzenia, ani do tworzenia ozdób, albo właśnie zjedliście spory zapas i zostały Wam skórki- nie wyrzucajcie ich! Co z nich zrobić? Zobaczcie sami 😉

Jedyne co potrzebujesz to skórki z pomarańczy albo/i mandarynek i cynamon w proszku. Wszystko wrzucasz do garnka. Zalewasz odrobiną wody(żeby zakryła skórki) i wstawiasz do gotowania na małym ogniu. Kiedy mikstura zacznie wrzeć zacznie uwalniać się para z mikstury o cudownym zapachu pomarańczy z cynamonem! Przygotuj to wspólnie z rodzicami a zobaczysz że twój dom wypełni się cudownym zapachem

Czyż to nie cudowne?

Pomarańcze!

Pomarańcze! Chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez pomarańczy i madarynek .Pomarańcze możecie wykorzystać na wiele sposobów. Zawsze będą spełniały dwie role; będą pięknie pachniały i wglądały 😉

Możecie ostrym nożykiem czy dłutkiem do rzeźbienia w owocach i warzywach wycinać efektowne wzorki, ozdobić gożdzikami i położyć na stole wśród kilku świerkowych gałązek.

Pomaganie to nasze zadanie!

Za niedługo mikołajki. Czas świąteczny zbliża się wielkimi krokami! Wszyscy zaczynają myśleć o prezentach, upominkach. Miło jest dostawać prezenty, ale pamiętajcie, że dawanie też sprawia wiele radości. Wy- dzieci też możecie wiele dać. To nie musi być rzecz materialna, lecz chociażby pomocna dłoń. Pomoc może być nawet „zaraźliwa” 😉 Zapraszam na krótki filmik.

Pamiętajcie, że Wy też możecie być przykładem dla innych! 
Wystarczy dobry uczynek 🙂

Oryginalna, zakładka do książki origami - lis

Kreatywne zabawy i ćwiczenia z dziećmi usprawniające mięśnie ręki pomocne w nauce pisania

Zapraszamy do kreatywnego spędzania czasu wolnegoEkologiczny dom - bajka edukacyjna

Drzewko ze sznurka oraz świąteczny kominek

Zrób z nami niezwykłą świąteczną choinkę .

Co będziesz potrzebował: 

 • sznurek
 • klej wikol
 • bristol
 • kilka koralików

1. Drzewko ze sznurka.Wystarczy sznurek zamoczyć w kleju typu Wikol i owijać jak na obrazku. Stożek zróbcie z jak najtwardszego bristolu. Kiedy wyschnie, usuwamy stożek, kilka koralików

2.  Nie macie w domu kominka? A Mikołaj jak wejdzie żeby przynieść prezenty? No właśnie. Kominka sobie nie postawicie, tym bardziej w mieszkaniu. Ale możecie postawić sobie tymczasową atrapę. Kilka pudełek kartonowych sklejamy taśmą. Oklejamy białym pergaminem. Wycinamy cegiełki z czerwonej bibuły albo  papieru kolorowego i oklejamy cegiełka po cegiełce. Teraz tylko pozostaje powiesić skarpetę i czekać na prezenty 😉

i gotowe.

Jak zrobić bałwanka na choinkę?

Zrobienie tych bałwanków jest nieco wymagające ale są przepiękną świąteczną dekoracją .Bałwanki te możecie wykonać wspólnie z rodzicami w okresie przed świętami

Rzeczy, których potrzebujesz
* Przezroczyste bombki
* Sztuczny śnieg (styropianowy)
* Małe styropianowe kulki (na głowę bałwana)
* Skrawki materiału
* Pistolet na gorący klej
* Czarny bristol
* Nożyczki
* Czarna i pomarańczowa farbka i pędzel

Bałwanki ze skarpetki

Zrób z nami niezwykła świąteczną dekorację. O to łatwy i tani sposób na zrobienie bałwanka ze skarpety.

Jak wycinać płatki śniegu z papieru

Do wykonania gwiazdek z papieru wystarczą jedynie kwadratowa kartka papieru i nożyczki. Ponieważ płatki śniegu mają sześć ramion musimy kwadratową kartkę papieru złożyć i przyciąć tak aby powstał sześciokąt.

Zobacz film pokazujący jak wykonać płatki śniegu z papieru lub przeczytaj opis poniżej.

Ciasta, ciasteczka....


Czy wiecie, że jutro – 26 listopada jest Dzień Ciasta?
To najlepszy czas, aby namówić mamy i babcie, a może również tatusiów i dziadków do wspólnego pieczenia smakowitych serników, pierników, drożdżówek… Chyba każdy z przyjemnością zje coś słodkiego!
A jeśli nie mamy talentu do pieczenia, to zawsze można skorzystać z gotowych wyrobów zakupionych w sklepie. My natomiast możemy narysować nasze ulubione smakołyki lub pobawić się w cukiernika i wymyślić nietypowy tort lub dekorację na torcie. Powodzenia… i smacznego! 😉

Kreatywna plastelina

Czy lubisz plastelinę? Jeśli tak to zrób z nami jesienne drzewo. Będziesz potrzebował :

 • plastelinę,
 • czarny mazak do narysowania szablonu drzewa 
 • białą kartkę A4.         

 

Czekamy na wasze prace ! 😉                                                           

Dbajmy o siebie !

esienią wraz z coraz niższą temperaturą zdarzają się też przeziębienia. Jak ich uniknąć? Oto kilka wskazówek, jak zbudować „Tarczę odporności”. Każdy z Was ma z pewnością jakieś babcine przepisy na wzmocnienie odporności: herbatka z cytryną i imbirem, syrop z cebuli, czy mleko czy czosnkiem… Czy znacie jeszcze inne sposoby? Podzielcie się z innymi swoimi pomysłami na utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji! 🙂

Jesienny wianek z jabłek

Jest to niezwykle naturalna dekoracja, będzie pięknie prezentować się powieszona na drzwiach wejściowych, na ścianie bądź nawet i płocie. Przygotowanie tego wianka nie zajmie Wam dużo czasu, a sami zobaczcie jak cudnie się prezentuje.

Spróbujcie wykonać go sami lub z pomocą rodziców, a pięknie będzie wyglądał jako dekoracja waszego domu.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Pokażcie nam swoje pluszaki !!! Jeśli chcesz pochwalić się swoim pluszowym misiem wyślij nam jego zdjęcie na maila do Pani Beaty Nikścin .

Można też wydrukować i w dowolny sposób pokolorować misia , a następnie wysłać zdjęcie swojej pracy.

Dzień kredki

Czy wiecie, że 22 listopada przypada dzień kredki 😉

Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto dzisiaj zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy.

Przenieś się z nami w świat kredkami malowany!!!

Kodowanie na dywanie

Rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubków. Czyli najkrócej opisując po prostu Kodowanie na dywanie.

pojazdy-otwórz

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzić będziemy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z tej okazji chcemy zaprosić dzieci do akcji, która będzie polegała na nagraniu krótkiego filmiku z pozdrowieniami/życzeniami. Filmiki te zostaną upublicznione na stronie szkoły na fb.

N agrania należy kierować pod adresem pani Beaty Nikścin na G-Suite do poniedziałku.

Czekamy na odzew!!!

Pozdrawiamy

Beata Nikścin

Ruch to zdrowie

Niestety ostatnio dość sporo czasu poświęcamy na siedzenie przed komputerem. Czas jednak na trochę ruchu! Zobaczcie jak w prosty sposób można zabawić się i zaangażować w ruch wszystkie kończyny: ręce i nogi. Wystarczy na kartkach odrysować dłonie i stopy, zarówno lewe jak i prawe. Potem wystarczy przyczepić taśmą klejącą kartki po 3 w jednym rządku i zrobić z nich „ścieżkę”. Gdy ścieżka gotowa, czas na zabawę!

Jeśli macie jeszcze wątpliwości, jak to zrobić, oto link do instrukcji:

https://www.youtube.com/watch?v=62ImzgJ0EB8

https://i.pinimg.com/564x/66/3b/9d/663b9db649859320ca15358519d46d6f.jp

Jesienne grzyby

Zrób z nami jesienne grzyby za pomocą kawy i soli. 

Będziemy potrzebować:

– niebieską i zieloną kartkę;

– kawę;

– soli;

– kleju;

– ołówka.

Koniecznie przeslij nam swoją pracę.

Pomysły na zabawy bez zabawek

Dzieci nudzą się na potęgę . Ale nic się nie martwcie – jeśli zabraknie wam pomysłów na angażujące zabawy, spieszymy z pomocą.Współczesne dzieci mają niezliczoną ilość zabawek. O tym, że jest ich zdecydowanie zbyt wiele przekonujemy się, gdy przychodzi czas sprzątania. Każda nowa zabawka przynosi radość, nie zawsze jednak idą z nią w parze godziny radosnej zabawy. Przedmioty te bardzo często lądują w kącie albo, w najlepszym wypadku, w rękach dziecka zyskują zupełnie nowe przeznaczenie. A gdyby tak spróbować pobawić się bez zabawek?Nie chodzi o zabawki tylko o zabawę

… i czas spędzony razem – beztrosko i spontanicznie. Domowe zacisze oferuje nieskończoną ilość gier i zabaw, które nie tylko pobudzają wyobraźnię i stymulują twórcze myślenie, ale także zachęcają do eksplorowania i doświadczania otaczającej rzeczywistości i to wszystkimi zmysłami. Czas spędzony z dzieckiem na kreatywnych zabawach jest doskonałą inwestycją w jego rozwój, znakomitą okazją do budowania pozytywnej relacji i pogłębiania wzajemnej więzi.Włącz do zabawy przedmioty codziennego użytku. Inspiruj się tym, co masz wokół – w kuchni, salonie, łazience, w ogrodzie! Zaufaj także swojemu dziecku. Zaobserwuj, jaki ono ma pomysł na zabawę i pozwól mu przejąć inicjatywę.1. Mąka

Ten biały puch sprawdza się znakomicie w zabawach usprawniających zdolności małych paluszków. A ile przy tym frajdy!Rysowanie na mące – na talerzyk lub tackę wsypujemy warstwę mąki. Dziecko rysuje wodząc palcem po dnie naczynia.

Masa solna – z połączenia mąki z solą i wodą powstaje masa solna (szklanka mąki, szklanka soli i pół szklanki wody). Zabawę dla dziecka może stanowić sam proces przygotowania masy – mieszanie, ugniatanie, zanurzanie rąk i wręcz taplanie się w tworzącej się masie. Zabawą może być także tworzenie z masy solnej różnych stworów, figurek, przedmiotów. Masa ta jest bardzo plastycznym materiałem do prac, które można utwardzić poprzez wypiekanie, a następnie udekorować za pomocą farb.

Mąkolina – z połączenia mąki pszennej z olejem (4 szklanki mąki i pół szklanki oleju) tworzy się masa przypominająca swą konsystencją piasek. Zabawy z wykorzystaniem mąkoliny to uczta dla zmysłu dotyku, a wraz z foremkami (do piaskownicy albo do ciasta) stanowi wspaniałe przypomnienie lata.

Gniotki – po wsypaniu mąki do balona powstaje tzw. gniotek, czyli kuleczka zmieniająca swoje kształty pod wpływem dotyku. Warto ją odrobinę ożywić np. dorysowując oczy, usta i dokładając zwariowaną czuprynę np. z włóczki.

Pierogi, a może pierniki – mąka to składnik wielu dań obiadowych i słodkości. Wykorzystaj naturalną ciekawość dziecka i pozwól sobie pomóc w lepieniu pierogów, mieszaniu ciasta, wykrawaniu czy zdobieniu pierników.

2. Ziarna

Ryż, groch, fasola, kawa, ciecierzyca, pieprz… Jest wokół nas bardzo wiele ziaren i ziarenek, które możemy wykorzystać w zabawie z dzieckiem stymulując zmysł dotyku, wzroku a nawet słuchu.Akcja segregacja – wsyp przynajmniej dwa rodzaje ziaren do miski i poproś dziecko, aby je posegregowało. To wyzwanie dobrze sprawdza się w przypadku maluchów. Starsze dzieci mogą zainteresować się przenoszeniem np. ziarna fasoli na łyżce z jednej miski do drugiej rozstawionej w odległości 2-3 metrów. Dużą przyjemność sprawia także samo dotykanie ziaren i ich przesypywanie.

Kolorowa posypka – wystarczy kolorowa krepa, ryż i ciepła woda, by te małe ziarenka zamieniły się w bajeczną posypkę. Jak to zrobić? Wkładamy krepę do naczynia z ciepłą wodą. Kiedy woda zostanie zabarwiona wyciągamy krepę i wrzucamy ryż na ok. 5 minut. Po odsączeniu ziaren należy je dobrze wysuszyć i bawić do woli.

Grzechotki – wsypując ziarna do jakiegokolwiek plastikowego lub metalowego opakowania po kosmetykach czy żywności stworzysz znakomity instrument domowej roboty. Możesz poeksperymentować z dzieckiem i stworzyć grzechotki o odmiennych dźwiękach wsypując inną ilość lub rodzaj ziaren.

„Wyklejziarnki”– przyklejając różnorodne ziarna do papieru można stworzyć zaskakujące arcydzieła. Ziarenka mogą stanowić całość jak i element prac plastycznych (np. ziarna kawy uzupełniają postać narysowanej wcześniej dziewczynki i stają się guzikami przy sukience).

Jesienne drzewo

Kochani!

Nadszedł znowu czas rozłąki, mam nadzieję że nie na długo. Oczywiście cały czas będziemy w kontakcie i nie pozwolimy o sobie zapomnieć. Wiemy, że macie lekcje on-line i dużo nauki, ale gdybyście się czasami nudzili lub nie mieli pomysłu to zachęcamy do współpracy i wspólnej zabawy.

Jesienne drzewko z gałązek i pestek dyni Potrzebne będą:

 • pestki dyni

 • kartka

 • farby

 • drobne gałązki

 • klej uniwersalny

 • Wykonanie: Na kartkę naklejamy gałązki tworząc kształt drzewa. Pestki malujemy farbami na różne kolory. Gdy wyschną przyklejamy do drzewa.

Dbam o zdrowie każdego dnia

Jak poprawnie umyć ręce – to proste zobacz !

ODPOCZYNEK

Mózg odpoczywa podczas snu. Dzieci potrzebują więcej snu niż dorośli. Sen ośmiolatka powinien trwać ok.10 godzin. Przed snem nie należy jeść. Powinniśmy zasypiać w ciszy w wywietrzonym pokoju.

SONG o myciu rąk :-)-po angielsku

Z pewnością Wam się spodoba !

https://www.youtube.com/watch?v=dDHJW4r3elE&feature=emb_title

Starajmy się każdego traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

MAGICZNE SŁOWA  w piosence:

PROSZĘ…….https://youtu.be/80Xf_pXcZdg

PRZEPRASZAM…..https://youtu.be/Qpfl4PhXa3I

DZIĘKUJĘ…..https://youtu.be/IKVmeuMNWi8

DZIEŃ DOBRY……..https://youtu.be/73R9ssuVRuc  

Czarodziejskie słowa……https://youtu.be/OgddisJS-RQ   

Piosenka Bardzo Kulturalna……https://youtu.be/-JIrvxJheRA

 

Dobre maniery – filmy:

Savoir Vivre  …………………https://youtu.be/ZP96QE4JXT8       

Dobre wychowanie ……https://youtu.be/Uye4KqN5sD8 

Zachowuję się kulturalnie…..https://youtu.be/sWEm82_5HU0

Savoir-vivre młodego melomana……https://youtu.be/cbBn-CkDZZI

Gdzie Kupić Dobre Wychowanie?…….https://youtu.be/xrwCQpI98h0

                             

DOBRE RADY

Ubiór zawsze powinien być dostosowany do okoliczności. Ubiór mówi za nas zanim naprawdę zdążymy się odezwać. Jest oznaką poszanowania godności własnej i innych.

Narodowy Dzień Niepodległości

Co roku wiele osób zastanawia się, jakie święto obchodzimy 11 listopada. Otóż tego dnia
w całym kraju świętuje się Narodowy Dzień Niepodległości. Ma ono upamiętniać odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (pierwszy z nich miał miejsce w 1795 roku).

Pierwszy raz 11 listopada został ustanowiony Dniem Niepodległości 23 kwietnia 1937 r.

Jak obchodzimy Święto Niepodległości?
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest niezwykle uroczyście. Na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbywają się defilady i wystąpienia z udziałem najwyższych władz państwowych, a przed grobem Nieznanego Żołnierza składa się wieńce. Dodatkowo
w całym kraju organizowane są marsze, biegi, koncerty piosenek patriotycznych, jak również wykłady i inscenizacje historyczne. Na wielu domach, budynkach instytucji państwowych powiewają biało – czerwone flagi.

 • Z albumu Dziadka – historia Józefa Piłsudskiego opowiedziana dla dzieci

https://www.youtube.com/watch?v=NkE9rno3ggg&feature=youtu.be

 • proponujemy patriotyczne puzzle.

"Jesienne kreacje mody".

Za oknem coraz częściej jest szaro buro. Listopadowa pogoda i szaruga jesienna nie zawsze poprawia nam humor, więc zachęcam do kreatywnego działania. Zabawcie się w projektantów mody i stwórzcie jesienne kreacje. Możecie wykorzystać kolorowy papier, wycinki z gazet, kawałki materiałów, wstążeczek, guziki itp.  Sylwetki postaci w ubraniach waszego pomysłu będą wyglądały jak na wybiegu modowym. Do dzieła i powodzenia! 🙂
 

Solne obrazki

Czy ktoś z Was robił coś z masy solnej? Chyba większość 😉
Proponuję, aby tym razem wykorzystać sól w inny, łatwiejszy sposób.
Wystarczy na tackę lub większy talerz posypać soli i paluszkami stworzyć własny solny obrazek. Coś nie wyszło? Żaden problem! Wystarczy poruszać tacką na boki… i już można spróbować swoich sił kolejny raz. 🙂
Zapraszam do wspólnej zabawy! Najciekawsze zdjęcia waszych prac znajda się na stronie. Powodzenia!

Dzień czarnego kota

17 listopada 2020 r. obchodzimy dzień czarnego kota. Czarne koty są wyjątkowo piękne. Jeśli masz w domu czarnego kota koniecznie prześlij nam zdjęcie lub narysuj dowolną metodą czarnego kotka. Czekamy na wasze prace 😉

Jeżyki

Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że w listopadzie obchodzimy Dzień Jeża, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi.

Namaluj z nami swojego jeżyka.

Rysunki z dłoni- ośmiornica

Ośmiornice są samotnikami, prowadzą dzienny lub nocny tryb życia. Poruszają się po dnie, pełzając dzięki przyczepiającym się do podłoża przyssawkom ramion bądź krocząc na dwóch ramionach. Czy umiesz namalować ośmiornicę? Namaluj ja z nami!!!

Ulubione instrumenty

Globalne święto muzyki zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Yehudiego Menuhina. Dziś z tej okazji odbędzie się wiele ciekawych koncertów i wydarzeń muzycznych. Warto wziąć udział w którymś z nich.

Narysuj swój ulubiony instrument i poślij nam swoją pracę.

Dzień Postaci z Bajek

Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek – dziś jest ich święto.
W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. 5 listopada w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć. Narysuj swoją ulubioną postać z bajki i wyślij nam.

PRACE Z KÓŁ

Wytnij kilka kół (możesz odrysować je od różnych przedmiotów: kleju, zakrętki, pokrywki 😉 a następnie sklej według instrukcji. Powodzenia 🙂

POMALUJ KAMIEŃ

Sposób na wyżycie się plastyczne dla wszystkich 🙂
To również jeden z wielu sposobów spędzania wolnego czasu rodzinnie. Kosztuje bardzo niewiele i daje wiele radości małym i dużym 😉
Taka zabawa daje nie tylko frajdę z malowania. Niesie również inne korzyści: rozwija kreatywność,pomaga rozwijać wyobraźnię, ćwiczy małą motorykę, jest okazją do ćwiczenia koncentracji.

CHMUROWE INSPIRACJE

Spójrz w niebo i zobacz jak tam pięknie. Oby w ten dzień nie padał deszcz! Czy lubisz patrzeć na obłoczki na niebie?

Jeśli tak;-) to namaluj z nami obłoczki o różnych kształtach lub prześlij fotografię ciekawej chmurki;-)

DZIEŃ OWOCÓW

Owoce nie dość że są smaczne, to mają jeszcze wiele wartości odżywczych. Święto nieprzypadkowo obchodzimy   w środku lata bowiem  jest ich najwięcej.

Namaluj z nami swój ulubiony owoc !!!

EMOTKI

Czy wiesz, że w pierwotnym zamyśle emotki powstały, aby ułatwić w wirtualnej komunikacji przekazywanie emocji. Psychologowie twierdzą, że używanie tych znaczków ma dobry wpływ na budowanie znajomości on-line. Odwzajemnianie uśmieszków budzi bardzo pozytywne emocje odbiorcy.

Namaluj z nami swoją ulubioną emotke !!!

Dzień Delfina

Te sympatyczne zwierzęta zasługują na swoje święto w ludzkim świecie. Choćby z tego powodu, że pomagają nie tylko innym przedstawicielom swojego gatunku, ale nawet i człowiekowi. Namaluj z nami delfina lub inne morskie zwierzątko 😉

Dzień Fotografii

Technika tak poszła do przodu, że dziś wszyscy robią fotki, w końcu wystarczy mieć ze sobą telefon. Jest to możliwe dzięki technice dagerotypii wynalezionej przez Louisa Daguerre’a i Josepha Niépce’a. Światowy Dzień Fotografii upamiętnia to wydarzenie z 1839 roku, które uważane jest za datę wynalezienia fotografii. Czy masz swoje ulubione zdjęcie ? Czy chciałbyś nam go pokazać? A może zrób przepiękne zdjęcie i prześlij go nam 😉 Jeśli nie masz aparatu – pamiętaj zawsze możesz coś pięknego namalować.

Dzień Kota Garfielda

Garfield uchodzi za celebrytę nie tylko wśród kotów. Najciekawsze, że specjalnie na to nie zapracował – w końcu jego ulubione zajęcia to leżenie i jedzenie lazanii.

Jeśli lubisz kota Garfielda to namaluj z nami jego portret. Możesz również namalować swojego kota. Podziel się z nami fotografią lub go namaluj dowolną techniką.

DZIEŃ DZIECKA

Drogie Dzieci, Kochani Uczniowie

W dniu Waszego święta,
życzymy Wam dużo uśmiechu na co dzień,
uśmiechu za którym bardzo tęsknimy

Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia

i otaczają Was wyłącznie prawdziwi Przyjaciele.
Nauka i poznawanie świata,

niech będzie dla Was zawsze niezwykłą przygodą,

w której będziecie uczestniczyć chętnie

i z ogromną radością.

Wszystkiego najlepszego

Wasi Nauczyciele

A oto kilka teatralnych propozycji online na 1 czerwca oraz zabawa na genially

https://warsawnow.pl/dzien-dziecka-online-w-koperniku/

https://aktywniewmiescie.pl/wydarzenia/koziolek-matolek-dzien-dziecka/

https://www.facebook.com/events/teatr-polski-w-warszawie/pinokio-obejrzyj-spektakl-online/2500570530273519/

https://teatrbaj.pl/spektakl-ja-maluch-i-morze-w-rez-marka-zakosteleckyego-online/

https://view.genial.ly/5ece55ec4cb8330da0633871/game-quiz

JOJO

Jojo to coś więcej niż zwykła zabawka. Ten ciężarek zawieszony na sznurku pozwala wykonywać zawiłe triki, a zawody w Jojo cieszą się dużą renomą. W Dzień Jojo warto samemu spróbować wykonać jakieś kombinacje, to świetna alternatywa dla komputera! Jeśli masz w domu JOJO to pochwal się nim-nakręć film jak potrafisz wykonywać różne triki lub zrób z nami pracę plastyczną. Zaprojektuj swoje wymarzone  jojo.

KRAWAT DLA TATY

Krawat jest bardzo charakterystycznym elementem męskiego ubioru. Szybko rzuca się w oczy, dodaje charakteru i pozwala podkreślić swoją osobowość, zamkniętą w klasycznym garniturze. Krawaty odcisnęły mocne piętno na naszej kulturze. Zrób z nami krawat dla swojego taty. Wystarczy odrobina kreatywnego rysowania i będzie gotowy;-)

DZIEŃ MLEKA

Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na korzyści, jakie dla naszego zdrowia przynosi codzienne spożywanie mleka i nabiału.Czy lubisz pić mleko lub spożywać potrawy z nabiałem? Jeśli tak to jakie? Zrób zdjęcie i prześlij nam swoje ulubione produkty lub potrawy z nabiałem.

WYTĘŻ UMYSŁ - UŁÓŻ TANGRAM

Celem gry jest ułożenie przedstawionych figur wzorów z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić. Każdą część tangramu można obracać według potrzeb (klikając w okienko  [or □ shift] w poleceniu.
 

OSZCZĘDZAJ WODĘ

Narysuj w jaki sposób Ty możesz zaoszczędzić wodę 🙂
 
https://www.youtube.com/watch?v=Xmx2Yn5mutI
 
 

DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO

Bocian to ikona naszej kultury i tradycji. Od setek lat przynosi dzieci oraz zwiastuje wiosnę. Święto ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” w 2003 roku ma na celu nie tylko docenienie tych ptaków, ale i podnoszenie świadomości odnośnie zagrożenia i potrzeby ochrony bocianów. JEŻELI W TWOJEJ OKOLICY ZOBACZYSZ BOCIANA BIAŁEGO NARUSUJ OBRAZ DOWOLNĄ TECHNIKĄ I WYSLIJ NAM PRACĘ 😉

POKOLORUJ MANDALĘ

Poćwicz koncentrację 🙂 Bądź kreatywny i twórczy. 
Możesz pokolorować ją wirtualnie lub wydrukować i pokolorować tradycyjnie 🙂
 

MAKI I STOKROTKI

Maki, chabry, kaczeńce, rumianek – to kwiaty, które stworzą piękny polski wianek.💕
Wszystkie kwiaty można wykonać w bardzo różny sposób. 🎨  Pognieciony papier nada płatkom kwiatów charakter trójwymiarowy, a serwetki papierowe lub płatki kosmetyczne nacięte nożyczkami wkoło sprawią wrażenie delikatnych płatków. Na zielonym tle łodyżki można dorysować czarnym markerem, a jeśli brakuje Wam liści, można wyciąć je z papieru i złożone na pół nakleić tak, aby wystawały z kartki. 

KODOWANIE NA DZIEŃ MAMY

O zaletach kodowania mogłybyśmy pisać i pisać… ale pisać nie będziemy 🙂 w zamian zaproponujemy Wam zrobić naszą kartę pracy dla Waszych kochanych Mam. Podzielcie się z nami swoimi pracami na naszej stronie

DZIEŃ MATKI

Laurka dla mamy to uroczy upominek na co dzień lub z okazji Dnia Matki. To piękny gest i na szczęście mnogość pomysłów na laurki dla mam wskazują na ich popularność – większą, niż cieszą się kupne prezenty czy kartki. Poniżej  inspiracja, jak zrobić laurkę na Dzień Matki

DZIEŃ SAMOLOTÓW Z PAPIERÓW

Te maszyny nie potrzebują paliwa do latania no i są znacznie tańsze w produkcji. Nie dziwi więc że są popularne na całym świecie. Skonstruowanie takiego modelu wcale nie jest jednak takie łatwe – warto spróbować bo to rozwija nasze zdolności manualne i kreatywność.

POCHWAL SIĘ SWOIM SAMOLOTEM Z PAPIERU I PRZEŚLIJ NAM ZDJĘCIE

DZIEŃ KRÓLEWNY

 25 maja będziemy obchodzić : Dzień Królewny.To święto jest świetną okazją dla wszystkich mężczyzn, by wykazać się przed swoją królewną. Nie trzeba od razu pokonywać smoka, ale śniadanie do łóżka będzie mile widziane.

ZRÓB ŚNIADANIE SWOJEJ MAMIE LUB SIOSTRZE I PRZEŚLIJ NAM ZDJĘCIE

21 MAJA DZIEŃ KOSMOSU

Święto ustanowione zostało z inicjatywy amerykańskich astronautów. Jego przesłaniem jest nie tylko upamiętnienie wysiłków związanych z poznawaniem przestrzeni kosmicznej, ale i zainspirowanie naukowców do dalszych działań. Dlatego zachęcamy wszystkich do zrobienia słoiku z małą galaktyką.

20 MAJA TO ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

Dzień najbardziej pożytecznych stworzeń na świecie. Dlatego zrób z nami zabawną pracę plastyczną….to świetna zabawa dla całej rodziny.Spróbuj sam i wyślij nam zdjecie

 

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji…..DLATEGO ZRÓB Z NAMI WYJĄTKOWA PRACĘ

Zrób z nami lapbooka

Jeśli masz swoją ulubioną książkę – to zrób z nami lapbooka!

RUCH TO ZDROWIE

Witam, dzisiaj mamy dla Was propozycję ruchu.
 
Od dawna wiadomo, że taniec pozwala nam wyzwolić różne emocje, a także wykorzystać nadmiar energii.
 
Może dziś troszkę potańczycie 🙂
 
W załącznikach klika propozycja. Mogą stać się one inspiracją dla Wasze nowej pasji.
 
 
 
 
 
 
Miłej zabawy
 
Wychowawcy Świetlicy

KOCHAMY BOISKO

Witam serdecznie,
 
dzisiaj propozycja dla wszystkich, którzy tęsknią do powrotu na murawę boiska i kochają piłkę nożną.
 
Przesyłamy kilka ćwiczeń, które pomogą młodym sportowcom utrzymać formę:
 
 
 
 
 
Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy:)
 
Wychowawcy świetlicy szkolne

MIŁOŚNICY GOTOWANIA

Dzień dobry,
 
dziś chcemy zaproponować Państwu wspólne gotowanie.
 
Słodkie przekąski wcale nie muszą być niezdrowe, a czas spędzony w kuchni z dzieckiem może być naprawdę przyjemny.
 
Poniżej zamieszczamy filmik z prostymi pomysłami na smaczne desery. 
 
 
Prosimy o przesyłanie zdjęć wykonanych słodkości i/lub  zdolnych młodych kucharzy w wiadomości zwrotnej.
 
Przygotujemy ” słodką” prezentację  na szkolnego fb 🙂
 
Życzymy powodzenia
 
Wychowawcy świetlicy szkolnej
 
 
 

Jacy jesteśmy

Dzień Strażaka

Kreatywne wygibasy na papierze

Przewiń do góry
ZADZWOŃ DO NAS