Świetlica online

Wszystkie prace wyślij na adres : j.waliczek@oswiata.goleszow.info.pl

PRACE Z KÓŁ

Wytnij kilka kół (możesz odrysować je od różnych przedmiotów: kleju, zakrętki, pokrywki 😉 a następnie sklej według instrukcji. Powodzenia 🙂

POMALUJ KAMIEŃ

Sposób na wyżycie się plastyczne dla wszystkich 🙂
To również jeden z wielu sposobów spędzania wolnego czasu rodzinnie. Kosztuje bardzo niewiele i daje wiele radości małym i dużym 😉
Taka zabawa daje nie tylko frajdę z malowania. Niesie również inne korzyści: rozwija kreatywność,pomaga rozwijać wyobraźnię, ćwiczy małą motorykę, jest okazją do ćwiczenia koncentracji.

CHMUROWE INSPIRACJE

Spójrz w niebo i zobacz jak tam pięknie. Oby w ten dzień nie padał deszcz! Czy lubisz patrzeć na obłoczki na niebie?

Jeśli tak;-) to namaluj z nami obłoczki o różnych kształtach lub prześlij fotografię ciekawej chmurki;-)

DZIEŃ OWOCÓW

Owoce nie dość że są smaczne, to mają jeszcze wiele wartości odżywczych. Święto nieprzypadkowo obchodzimy   w środku lata bowiem  jest ich najwięcej.

Namaluj z nami swój ulubiony owoc !!!

EMOTKI

Czy wiesz, że w pierwotnym zamyśle emotki powstały, aby ułatwić w wirtualnej komunikacji przekazywanie emocji. Psychologowie twierdzą, że używanie tych znaczków ma dobry wpływ na budowanie znajomości on-line. Odwzajemnianie uśmieszków budzi bardzo pozytywne emocje odbiorcy.

Namaluj z nami swoją ulubioną emotke !!!

Dzień Delfina

Te sympatyczne zwierzęta zasługują na swoje święto w ludzkim świecie. Choćby z tego powodu, że pomagają nie tylko innym przedstawicielom swojego gatunku, ale nawet i człowiekowi. Namaluj z nami delfina lub inne morskie zwierzątko 😉

Dzień Fotografii

Technika tak poszła do przodu, że dziś wszyscy robią fotki, w końcu wystarczy mieć ze sobą telefon. Jest to możliwe dzięki technice dagerotypii wynalezionej przez Louisa Daguerre’a i Josepha Niépce’a. Światowy Dzień Fotografii upamiętnia to wydarzenie z 1839 roku, które uważane jest za datę wynalezienia fotografii. Czy masz swoje ulubione zdjęcie ? Czy chciałbyś nam go pokazać? A może zrób przepiękne zdjęcie i prześlij go nam 😉 Jeśli nie masz aparatu – pamiętaj zawsze możesz coś pięknego namalować.

Dzień Kota Garfielda

Garfield uchodzi za celebrytę nie tylko wśród kotów. Najciekawsze, że specjalnie na to nie zapracował – w końcu jego ulubione zajęcia to leżenie i jedzenie lazanii.

Jeśli lubisz kota Garfielda to namaluj z nami jego portret. Możesz również namalować swojego kota. Podziel się z nami fotografią lub go namaluj dowolną techniką.

DZIEŃ DZIECKA

Drogie Dzieci, Kochani Uczniowie

W dniu Waszego święta,
życzymy Wam dużo uśmiechu na co dzień,
uśmiechu za którym bardzo tęsknimy

Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia

i otaczają Was wyłącznie prawdziwi Przyjaciele.
Nauka i poznawanie świata,

niech będzie dla Was zawsze niezwykłą przygodą,

w której będziecie uczestniczyć chętnie

i z ogromną radością.

Wszystkiego najlepszego

Wasi Nauczyciele

A oto kilka teatralnych propozycji online na 1 czerwca oraz zabawa na genially

https://warsawnow.pl/dzien-dziecka-online-w-koperniku/

https://aktywniewmiescie.pl/wydarzenia/koziolek-matolek-dzien-dziecka/

https://www.facebook.com/events/teatr-polski-w-warszawie/pinokio-obejrzyj-spektakl-online/2500570530273519/

https://teatrbaj.pl/spektakl-ja-maluch-i-morze-w-rez-marka-zakosteleckyego-online/

https://view.genial.ly/5ece55ec4cb8330da0633871/game-quiz

JOJO

Jojo to coś więcej niż zwykła zabawka. Ten ciężarek zawieszony na sznurku pozwala wykonywać zawiłe triki, a zawody w Jojo cieszą się dużą renomą. W Dzień Jojo warto samemu spróbować wykonać jakieś kombinacje, to świetna alternatywa dla komputera! Jeśli masz w domu JOJO to pochwal się nim-nakręć film jak potrafisz wykonywać różne triki lub zrób z nami pracę plastyczną. Zaprojektuj swoje wymarzone  jojo.

KRAWAT DLA TATY

Krawat jest bardzo charakterystycznym elementem męskiego ubioru. Szybko rzuca się w oczy, dodaje charakteru i pozwala podkreślić swoją osobowość, zamkniętą w klasycznym garniturze. Krawaty odcisnęły mocne piętno na naszej kulturze. Zrób z nami krawat dla swojego taty. Wystarczy odrobina kreatywnego rysowania i będzie gotowy;-)

DZIEŃ MLEKA

Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na korzyści, jakie dla naszego zdrowia przynosi codzienne spożywanie mleka i nabiału.Czy lubisz pić mleko lub spożywać potrawy z nabiałem? Jeśli tak to jakie? Zrób zdjęcie i prześlij nam swoje ulubione produkty lub potrawy z nabiałem.

WYTĘŻ UMYSŁ - UŁÓŻ TANGRAM

Celem gry jest ułożenie przedstawionych figur wzorów z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić. Każdą część tangramu można obracać według potrzeb (klikając w okienko  [or □ shift] w poleceniu.
 

OSZCZĘDZAJ WODĘ

Narysuj w jaki sposób Ty możesz zaoszczędzić wodę 🙂
 
https://www.youtube.com/watch?v=Xmx2Yn5mutI
 
 

DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO

Bocian to ikona naszej kultury i tradycji. Od setek lat przynosi dzieci oraz zwiastuje wiosnę. Święto ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” w 2003 roku ma na celu nie tylko docenienie tych ptaków, ale i podnoszenie świadomości odnośnie zagrożenia i potrzeby ochrony bocianów. JEŻELI W TWOJEJ OKOLICY ZOBACZYSZ BOCIANA BIAŁEGO NARUSUJ OBRAZ DOWOLNĄ TECHNIKĄ I WYSLIJ NAM PRACĘ 😉

POKOLORUJ MANDALĘ

Poćwicz koncentrację 🙂 Bądź kreatywny i twórczy. 
Możesz pokolorować ją wirtualnie lub wydrukować i pokolorować tradycyjnie 🙂
 

MAKI I STOKROTKI

Maki, chabry, kaczeńce, rumianek – to kwiaty, które stworzą piękny polski wianek.💕
Wszystkie kwiaty można wykonać w bardzo różny sposób. 🎨  Pognieciony papier nada płatkom kwiatów charakter trójwymiarowy, a serwetki papierowe lub płatki kosmetyczne nacięte nożyczkami wkoło sprawią wrażenie delikatnych płatków. Na zielonym tle łodyżki można dorysować czarnym markerem, a jeśli brakuje Wam liści, można wyciąć je z papieru i złożone na pół nakleić tak, aby wystawały z kartki. 

KODOWANIE NA DZIEŃ MAMY

O zaletach kodowania mogłybyśmy pisać i pisać… ale pisać nie będziemy 🙂 w zamian zaproponujemy Wam zrobić naszą kartę pracy dla Waszych kochanych Mam. Podzielcie się z nami swoimi pracami na naszej stronie

DZIEŃ MATKI

Laurka dla mamy to uroczy upominek na co dzień lub z okazji Dnia Matki. To piękny gest i na szczęście mnogość pomysłów na laurki dla mam wskazują na ich popularność – większą, niż cieszą się kupne prezenty czy kartki. Poniżej  inspiracja, jak zrobić laurkę na Dzień Matki

DZIEŃ SAMOLOTÓW Z PAPIERÓW

Te maszyny nie potrzebują paliwa do latania no i są znacznie tańsze w produkcji. Nie dziwi więc że są popularne na całym świecie. Skonstruowanie takiego modelu wcale nie jest jednak takie łatwe – warto spróbować bo to rozwija nasze zdolności manualne i kreatywność.

POCHWAL SIĘ SWOIM SAMOLOTEM Z PAPIERU I PRZEŚLIJ NAM ZDJĘCIE

DZIEŃ KRÓLEWNY

 25 maja będziemy obchodzić : Dzień Królewny.To święto jest świetną okazją dla wszystkich mężczyzn, by wykazać się przed swoją królewną. Nie trzeba od razu pokonywać smoka, ale śniadanie do łóżka będzie mile widziane.

ZRÓB ŚNIADANIE SWOJEJ MAMIE LUB SIOSTRZE I PRZEŚLIJ NAM ZDJĘCIE

21 MAJA DZIEŃ KOSMOSU

Święto ustanowione zostało z inicjatywy amerykańskich astronautów. Jego przesłaniem jest nie tylko upamiętnienie wysiłków związanych z poznawaniem przestrzeni kosmicznej, ale i zainspirowanie naukowców do dalszych działań. Dlatego zachęcamy wszystkich do zrobienia słoiku z małą galaktyką.

20 MAJA TO ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

Dzień najbardziej pożytecznych stworzeń na świecie. Dlatego zrób z nami zabawną pracę plastyczną….to świetna zabawa dla całej rodziny.Spróbuj sam i wyślij nam zdjecie

 

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji…..DLATEGO ZRÓB Z NAMI WYJĄTKOWA PRACĘ

Zrób z nami lapbooka

Jeśli masz swoją ulubioną książkę – to zrób z nami lapbooka!

RUCH TO ZDROWIE

Witam, dzisiaj mamy dla Was propozycję ruchu.
 
Od dawna wiadomo, że taniec pozwala nam wyzwolić różne emocje, a także wykorzystać nadmiar energii.
 
Może dziś troszkę potańczycie 🙂
 
W załącznikach klika propozycja. Mogą stać się one inspiracją dla Wasze nowej pasji.
 
 
 
 
 
 
Miłej zabawy
 
Wychowawcy Świetlicy

KOCHAMY BOISKO

Witam serdecznie,
 
dzisiaj propozycja dla wszystkich, którzy tęsknią do powrotu na murawę boiska i kochają piłkę nożną.
 
Przesyłamy kilka ćwiczeń, które pomogą młodym sportowcom utrzymać formę:
 
 
 
 
 
Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy:)
 
Wychowawcy świetlicy szkolne

MIŁOŚNICY GOTOWANIA

Dzień dobry,
 
dziś chcemy zaproponować Państwu wspólne gotowanie.
 
Słodkie przekąski wcale nie muszą być niezdrowe, a czas spędzony w kuchni z dzieckiem może być naprawdę przyjemny.
 
Poniżej zamieszczamy filmik z prostymi pomysłami na smaczne desery. 
 
 
Prosimy o przesyłanie zdjęć wykonanych słodkości i/lub  zdolnych młodych kucharzy w wiadomości zwrotnej.
 
Przygotujemy ” słodką” prezentację  na szkolnego fb 🙂
 
Życzymy powodzenia
 
Wychowawcy świetlicy szkolnej
 
 
 

Jacy jesteśmy

Dzień Strażaka

Kreatywne wygibasy na papierze

Przewiń do góry